مجله تفریحی و سرگرمی آیسام
آمازون اعلام کرد به منظور مقابله با قوانین جدید مالیات بر خرید استرالیا، دسترسی خریداران این کشور ر

upload center


آمازون اعلام کرد به منظور مقابله با قوانین جدید مالیات بر خرید استرالیا، دسترسی خریداران این کشور را بر روی وب سایت های جهانی خود متوقف می کند.

به گزارش آیسام و به نقل از ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، طبق قوانین جدید مالیاتی استرالیا، از یکم ژوئیه سال جاری مالیات ۱۰ درصدی بر خرید اینترنتی از سایت‌های خارجی اعمال خواهد شد. این در حالی است که پیشتر خریدهای به مبلغ کمتر از ۱۰۰۰ دلار این کشور از پرداخت مالیات معاف بود.

در نتیجه این اقدام دولت استرالیا شرکت آمازون اعلام کرد  کاربران این کشور دیگر مجاز به خرید از آمازون نخواهند بود و در عوض می‌توانند از سایت اینترنتی کوچک این شرکت در خود استرالیا که محصولات بسیار کمتری دارد خرید کنند. استرالیا اخیرا قوانین گسترده‌ای را برای افزایش درآمدهای مالیاتی خود از محل خریدهای خارج از کشور در نظر گرفته است.

قوانین جدید مالیاتی پس از سال‌ها بحث و جدل و ممانعت لابی‌های شرکت‌های خرده فروشی در مجلس این کشور به تصویب رسید و به موجب آن مالیات بر خرید بر روی کلیه خریدهای اینترنتی و فروشگاهی اعمال خواهد شد.  سایت داخلی آمازون در استرالیا در دسامبر سال گذشته فعال شد و اکنون تنها در شهر ملبورن فعالیت می‌کند اما این شرکت در نظر دارد فعالیت این سایت را به شهر سیدنی هم گسترش دهد. طبق تجزیه و تحلیل‌های موسسه ” مورگان استنلی”، این شرکت سالانه یک  میلیارد دلار فروش در استرالیا دارد.

انتهای پیام

گردآوری: مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

(۹)

لینک به منبع : اختلاف مالیاتی آمازون و دولت استرالیا بالا گرفتامتیاز بدهید :

| امتیاز : NAN
موضوع : | بازدید : 10
برچسب ها :

ارسال توسط آیسای من
آخرین مطالب