مجله تفریحی و سرگرمی آیسام
معاون علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه گفت: پارک علم و فناوری کردستان یکی از پیشتازترین

upload center


معاون علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه گفت: پارک علم و فناوری کردستان یکی از پیشتازترین مجموعه‌های علمی و فناوری کشور است، به همین خاطر در سال مالی آتی حمایت ویژه اعتباری از پارک علم و فناوری کردستان خواهیم کرد.

به گزارش آیسام و به نقل از ایسنا، سعید نمکی در بازدید از پارک علم و فناوری کردستان با اعلام اینکه یکی از سیاست‌های دولت حمایت از پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای تبدیل اندیشه‌ها به سرمایه است، اظهار کرد: امروزه شرکت‌های دانش‌بنیان و پارک‌های علم و فناوری به‌عنوان خالقان ثروت شناخته می‌شوند.

وی افزود: با توجه به این امر تلاش شده است که در بودجه سال ۹۷ و قانون برنامه ششم توسعه کشور توجه ویژه‌ای به پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان شود.

معاون علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه‌ و بودجه با اعلام اینکه اندیشه جزیره‌ای زندگی کردن در جهان کنونی جایگاهی ندارد، تصریح کرد: به همین خاطر می‌طلبد که شرکت‌های دانش‌بنیان با صاحبان فن و تکنولوژی در سطح جهان و پارک‌های علم و فناوری داخل کشور ارتباط قوی برقرار سازند.

وی با تأکید بر اینکه کردستان دارای ظرفیت ویژه‌ای در نیروی انسانی است، گفت: این توانایی و ظرفیت می‌تواند کردستان را به‌عنوان یکی از استان‌های پیشرو در سطح ملی معرفی کند.

نمکی با بیان اینکه باید سازوکاری مشخص را برای مانیتورینگ مجموعه‌های دانش‌بنیان پس از خودکفایی و خروج از پارک در نظر گرفت، گفت: امری که نباید از آن غفلت کرد، حضور شرکت‌های قوی مشاوره‌ای در کنار این مجموعه است.

وی با اشاره به اینکه در قانون بودجه به‌صورت سالانه شاهد رشد شش و هفت دهم درصد هستیم، خاطرنشان کرد: خوشبختانه این مهم برای شرکت‌های دانش‌بنیان به‌صورت میانگین ۵۰ درصد بوده است.

معاون علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه‌وبودجه کشور بابیان اینکه استان کردستان همواره برای ایرانیان افتخارآفرین بوده است، خاطرنشان کرد: در آینده نزدیک اتفاقات بزرگی در کردستان رقم می‌خورد و اطمینان دارم کردستان به یکی از قطب‌های علمی، فناوری و تولید ایران تبدیل خواهد شد.

وی با اعلام اینکه بر اساس رصد کارشناسان این سازمان در سطح ملی، خوشبختانه مجموعه پارک علم و فناوری کردستان به‌عنوان یکی از پیشتازترین مجموعه‌های علمی و فناوری کشور مطرح است، یادآور شد: بدون شک در سال مالی آتی حمایت ویژه اعتباری از پارک علم و فناوری کردستان خواهیم کرد.

انتهای پیام

گردآوری: مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

(۱)

لینک به منبع : کردستان از پیشروان شرکت‌های دانش‌بنیان است/اندیشه جزیره‌ای زندگی کردن در جهان جایگاهی نداردامتیاز بدهید :

| امتیاز : NAN
موضوع : | بازدید : 23
برچسب ها :

ارسال توسط آیسای من
آخرین مطالب