مجله تفریحی و سرگرمی آیسام
ارتش آمریکا با شرکتی موسوم به FLIR یک قرارداد به ارزش ۲٫۶ میلیون دلار امضا کرده تا برایش پهپادهای ک

upload center


ارتش آمریکا با شرکتی موسوم به FLIR یک قرارداد به ارزش ۲٫۶ میلیون دلار امضا کرده تا برایش پهپادهای کوچک جاسوسی و نظارتی تولید کند.

به گزارش آیسام و به نقل از ایسنا و به نقل از بیزینس وایر، ارتش ایالات متحده یک قرارداد ۲٫۶ میلیون دلاری را برای خرید پهپادهای کوچک با قابلیت تصویربرداری حرارتی و فناوری‌های شرکت FLIR امضا کرده است.

ارتش آمریکا یک سفارش بزرگ برای این سیستم موسوم به BHPRS که کوچکترین نانوپهپاد جنگی در جهان است، تنظیم کرده است.

این پهپادهای کوچک تنها ۳۲ گرم وزن دارند و دارای قابلیت ناوبری حتی در مناطق خارج از پوشش جی.پی.اس هستند.

این پهپاد می‌تواند بیش از دو کیلومتر را با سرعت بیش از ۲۱ کیلومتر در ساعت پرواز کند، همچنین یک دوربین کوچک حرارتی را حمل می‌کند.

“جیمز کانن” مدیر اجرایی FLIR می‌گوید: این قرارداد نیاز شدید به فناوری نانوپهپاد را نشان می‌دهد و راه را برای گسترش همکاری در همه شاخه‌های نظامی هموار می‌کند.

ارتش از این پهپادها به عنوان بخشی از برنامه طراحی شده برای سربازان نیروی زمینی، به منظور تجهیز آنان با دستگاه‌های هوشمند جیبی و برای شناسایی محیط اطرافشان استفاده می‌کند. این برنامه SBS نام دارد.

این برنامه با هدف تجهیز سربازان ارتش به پهپادهای کوچک و دیگر دستگاه‌های هوشمند طراحی شده تا بتوانند در مناطق جنگی، اطلاعاتی در مورد محیط اطراف خود جمع‌آوری کنند و بتوانند بهترین تصمیم‌ها را اتخاذ کنند. این پهپادها در هنگام عدم حمایت هوایی و ماهواره‌ای بسیار سودمند خواهند بود.

این پهپادهای کوچک کمک خواهند کرد سربازها اطلاعات مربوط به تغییرات ناحیه، امکان تحرک دشمن، اهداف احتمالی، پناهگاه یا خطرات را جمع‌آوری کنند.

ارتش ایالات متحده گفته است که نیاز به پهپادهایی سبک، انعطاف‌پذیر و عملیاتی و بی‌صدا و دقیق دارد.

گزارش‌ها حاکی از این است که ارتش آمریکا در سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ محصولات FLIR را برای تست خریداری کرده و سپس این قرارداد را با آنها امضا کرده است.

شناسایی این پهپادها دشوار است و در صورت لزوم می‌توان اطلاعات جمع‌آوری شده را با سایر تیم‌های مجاور به اشتراک گذاشت.

شناخته‌شده‌ترین فناوری FLIR، تصویربرداری حرارتی این شرکت است که آن را روی این پهپادها تعبیه کرده است.

شرکت FLIR در سال ۱۹۷۸ با هدف توسعه سیستم‌های تصویربرداری مادون قرمز (حرارتی) با کارایی بالا و هزینه کم برای کاربردهای هوایی تاسیس شده است.

انتهای پیام

گردآوری: مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

(۱)

لینک به منبع : قرارداد ۲٫۶ میلیون دلاری ارتش آمریکا برای خرید نانوپهپادهای جاسوسیامتیاز بدهید :

| امتیاز : NAN
موضوع : | بازدید : 24
برچسب ها :

ارسال توسط آیسای من
آخرین مطالب