مجله تفریحی و سرگرمی آیسام
سرپرست دانشگاه خوارزمی فعالیت‌های بین‌المللی این دانشگاه را از جمله ظرفیت‌های این دانشگاه دانست که

upload center


سرپرست دانشگاه خوارزمی فعالیت‌های بین‌المللی این دانشگاه را از جمله ظرفیت‌های این دانشگاه دانست که کمتر مورد توجه قرار گرفته و افزود: در عرصه فعالیت‌های بین‌المللی قابلیت‌های خوبی داریم که از آن‌ها چندان استفاده‌ای نشده است.

عزیزالله حبیبی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه در دانشگاه خوارزمی به فعالیت‌های بین‌المللی کمتر توجه شده اظهار کرد: فعال‌سازی و بروز رسانی فعالیت‌های پژوهشی در قالب مراکز پژوهشی نیز در بحث دانشگاه‌های نسل سوم اهمیت بالایی دارد.

وی ایجاد رشته‌ها و گرایش‌های جدیدی که مهارت‌افزایی در محوریت آن قرار دارد و به بازار کار مربوط است را ازدیگر ظرفیت‌های این دانشگاه دانست که باید مورد توجه قرار گیرد.

دانشگاه خوارزمی تفکیک نمی‌شود

حبیبی با تکذیب شایعه تفکیک دو پردیس کرج و تهران دانشگاه تصریح کرد: دانشگاه خوارزمی یک هویت کامل دارد و در دو مکان فیزیکی فعالیت می‌کند که هر کدام وزن خودشان را دارند و توجه ما به این است که تجدید ساختار کنیم و ماموریت‌های تخصصی را برای هر کدام تعریف کنیم. ماموریت‌های مربوط به تهران را واحد تهران و ماموریت‌های مخصوص کرج را پردیس کرج و ماموریت‌هایی که در سطح ملی است را هر دو انجام دهند و هیچ صحبتی از تفکیک این دو پردیس وجود ندارد.

سرپرست دانشگاه خوارزمی در جهت نحوه مدیریت پردیس‌های کرج و تهران این دانشگاه، اظهارکرد: ما سعی خواهیم کرد در آینده در چارچوب ماموریت‌های ملی، استانی و محلی برای هر دو پردیسمان ماموریت‌های آموزشی و پژوهشی را تعریف کنیم که براساس آن در رشته و گرایش‌های دانشجویی در سه مقطع کارشناسی،‌ کارشناسی ارشد و دکتری پذیرش دانشجو داشته باشند و دانشجو را به بازار کار معرفی کنند.

حبیبی درباره برنامه‌های دانشگاه خوارزمی جهت تبدیل شدن به دانشگاه نسل سوم اظهارکرد: پایه این کار برای رفتن و دستیابی به بازار کار،‌ شناخت موضوع و به کارگیری تخصص است، که این وابسته به عملکرد اعضای هیئت علمی، گروه‌های آموزشی و دانشکده‌ها است.

سرپرست دانشگاه خوارزمی تبدیل شدن به دانشگاه نسل سوم را از اولویت این دانشگاه عنوان کرد و گفت: ما برای اینکه در جهت دستیابی به دانشگاه نسل سوم حرکت کنیم، تلاش داریم که زیرساخت‌ها، برنامه‌ها و فرآیندهایی که امکان فعالیت دانشکده‌ها را در این عرصه فراهم می‌کنند،‌ تبیین و ابلاغ کنیم.

سرپرست دانشگاه خوارزمی درباره اجرای طرح ساماندهی مراکز آموزش عالی اظهارکرد: اجرای این طرح یک کار لازم و ضروری است، زیرا بخش زیادی از امکانات و پتانسیل‌ها برای کارهای موازی صرف می‌شود. اگر این‌ها تجمیع شود زمینه‌های لازم برای کیفی‌سازی فراهم می‌شود.

حبیبی در پایان درباره برنامه‌های دانشگاه خوارزمی جهت کیفی‌سازی آموزش، بیان کرد: ما در جهت استانداردسازی فرآینده و امکانات خود دانشگاه حرکت خواهیم و اگر ماموریتی هم وزارت علوم به ما محول کند سعی خواهیم کرد که آن را تحقق بخشیم.

انتهای پیام

گردآوری: مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

(۰)

لینک به منبع : ظرفیت‌های بین‌المللی دانشگاه مغفول مانده است/دانشگاه خوارزمی تفکیک نمی‌شودامتیاز بدهید :

| امتیاز : NAN
موضوع : | بازدید : 7
برچسب ها :

ارسال توسط آیسای من
آخرین مطالب