مجله تفریحی و سرگرمی آیسام
یک کارشناس بین‌المللی از تاثیر موضع انگلیس در قبال توافق هسته‌ای بر برگزیت سخن گفت و خروج این کشور

upload center


 
تاريخ : چهارشنبه 24 مرداد 1397

یک کارشناس بین‌المللی از تاثیر موضع انگلیس در قبال توافق هسته‌ای بر برگزیت سخن گفت و خروج این کشور از انگلیس را بعید دانست.

به گزارش آیسام و به نقل از ایسنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک،‌ رابرت وود جانسون، سفیر آمریکا در انگلیس به تازگی از لندن خواسته است تا به آمریکا بپیوندد و سیاست سخت‌گیرانه‌ای علیه ایران در پیش بگیرد.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، در ماه مه (اردیبهشت) از توافق هسته‌ای با ایران (برنامه جامع اقدام مشترک) کناره‌گیری کرد و هفته‌ی گذشته نیز دور اول تحریم‌ها علیه ایران را اعمال کرد.

ممدوح سلامه، یک اقتصاددان بین‌المللی در حوزه‌ نفت، در گفت‌وگو با اسپوتنیک به ارائه دیدگاه‌هایش درباره تاثیر خروج انگلیس از توافق هسته‌ای بر روابط لندن با سایر کشورها و اتحادیه‌ی اروپا و روند برکزیت پرداخت و در پاسخ به سوالی درباره‌ احتمال کناره‌گیری انگلیس از توافق هسته‌ای با ایران تصریح کرد : من اینگونه گمان نمی‌کنم. درست است که انگلیس سابقه‌ای طولانی در خم و راست شدن در برابر آمریکا دارد، اما اگر از توافق هسته‌ای با ایران خارج شود، نه تنها به جایگاهش در جهان لطمه وارد می‌کند بلکه انعقاد توافق پرسود برکزیت با اتحادیه‌ اروپا را با مشکل مواجه می‌کند.

وی با بیان این‌که «چنین اقدامی وجهه انگلیس را تخریب خواهد کرد»، ادامه داد : اگر انگلیس از توافق هسته‌ای با ایران خارج شود، به اسرائیل و عربستان سعودی که مخالف این توافق هستند، ملحق خواهد شد.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که اگر انگلیس همانند آمریکا از برجام کناره‌گیری کند، چه بر سر توافق هسته‌ای می‌آید؟ بیان کرد: اگر انگلیس چنین توافقی کناره‌گیری کند، این اقدامش بر روی روابط این کشور با سایر کشورها تاثیر خواهد گذاشت. به خاطر داشته باشید که دیگر کشورهای بزرگ جهان خواهان حفظ این توافق هستند؛ چراکه جایگزین این توافق چیزی جز جنگ میان ایران و آمریکا نیست. جدای از این مسئله، ‌خروج انگلیس از برجام در کنار خدشه‌دار کردن روابط این کشور با سایر کشورها،‌ بر روی روابط تجاری‌اش نیز تاثیر خواهد گذاشت.

این اقتصاددان بین‌المللی  در پاسخ به سوال دیگری درباره تاثیرات خروج انگلیس از برجام بر روابطش با سایر کشورها گفت : در جهان به انگلیس به علت سیاست‌هایش احترام می‌گذارند اما این بر کسی پوشیده نیست که انگلیس گهگاهی به خاطر روابط به اصطلاح خاصش با آمریکا در مقابل این  کشور سر خم کرده است.

انتهای پیام

گردآوری: مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

(۰)

لینک به منبع : خروج انگلیس از توافق هسته‌ای بعید استامتیاز بدهید :

| امتیاز : NAN
موضوع : | بازدید : 11
برچسب ها :

ارسال توسط آیسای من
آخرین مطالب