مجله تفریحی و سرگرمی آیسام
رییس انجمن ارولوژی آسیا با اشاره به ضرورت ایجاد تحول در بحث آموزش پزشکی کشور، عنوان کرد: شرایط و بس

upload center


رییس انجمن ارولوژی آسیا با اشاره به ضرورت ایجاد تحول در بحث آموزش پزشکی کشور، عنوان کرد: شرایط و بستر لازم برای دخالت بیشتر اعضای هیات علمی در برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری‌های دانشگاهی فراهم شود.

دکتر جلیل حسینی در گفت و گو با ایسنا، درباره تغییرات لازم در بحث تحول آموزش پزشکی، گفت: طبیعتاً در اولین مرحله باید بها و ارزش لازم به اساتید و اعضای هیات علمی داده شود تا عضو هیات علمی در راستای انجام امور مرتبط با بخش خود در دانشکده و بیمارستان برنامه ریز و تصمیم گیر باشد، چراکه اگر اعضای هیات علمی شخصاً درمورد روند آموزش تصمیم گیر باشند قطعا با انگیزه بهتری فعالیت کرده و پیشنهادهای سازنده‌ای برای ارتقای آموزش در دانشگاه ارایه می کنند.

وی مهمترین مساله را شناختن حق اعضای هیات علمی در تصمیم‌گیری‌ها دانست و گفت: باید یک پروسه پایین به بالا برای تصمیم گیری‌ها در دانشگاه طراحی شود به گونه‌ای که موضوعات مربوطه از اعضای هیات علمی به روسای بخش و از این طریق به مدیران گروه و سایر مسئولین دانشگاه منتقل شود.

رییس مرکز تحقیقات ناباروری و بهداشت باروری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به مباحث مطرح شده در خصوص پذیرش دانشجوی پزشکی بیش از ظرفیت دانشگاه، عنوان کرد: افزایش پذیرش دانشجو مقوله مثبتی است چراکه هرچه دانش آموخته در کشور بیشتر داشته باشیم سطح علمی و فرهنگی کشور بالاتر می‌رود، با این‌حال باید استانداردهای استاد، دانشجو و تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی رعایت شود.

حسینی با اشاره به شعار “توسعه آکادمیک نیاز دانشگاه امروز”، گفت: توسعه آکادمیک به این معناست که اعضای هیات علمی از لحاظ توانمندی تقویت شده و حضورشان در تصمیم گیری‌ها پر رنگ‌تر شود.

این عضو هیات علمی دانشگاه در خاتمه با اشاره به توسعه آکادمیک کشور در مقایسه با سایر کشورها، اظهار کرد: یکی از جنبه‌های مهمی که کمتر به آن پرداخته شده، معرفی جمع آکادمیک ما در سطح بین المللی است که  به دلایل مختلف به این موضوع کمتر پرداخته شده، با این حال باید با رفع مشکلات مالی و زیرساختی در راستای توسعه آکادمیک و معرفی اعضای هیات علمی دانشگاه در سطح منطقه و جهان اقدام کنیم.

انتهای پیام

گردآوری: مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

(۱)

لینک به منبع : نقش کمرنگ اعضای هیات علمی در تصمیم‌گیری‌ها/ افزایش پذیرش دانشجو، امری مثبت استامتیاز بدهید :

| امتیاز : NAN
موضوع : | بازدید : 2
برچسب ها :

ارسال توسط آیسای من
آخرین مطالب