مجله تفریحی و سرگرمی آیسام
وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که مسکو تمام اقدامات لازم برای حفظ برنامه جامع اقدام

upload center


وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که مسکو تمام اقدامات لازم برای حفظ برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را اتخاد خواهد کرد.

به گزارش آیسام و به نقل از ایسنا به نقل از شینهوا، در این بیانیه‌ آمده است: روسیه همچنان به اجرای تعهداتش به ایران تحت برجام عمل خواهد کرد. ما بار دیگر تاکید می‌کنیم که تمام اقدامات لازم برای حفظ و اجرای کامل برجام را اتخاذ خواهیم کرد.

در این بیانیه همچنین آمده است که روس‌اتم – شرکتی دولتی که در زمینه انرژی هسته‌ای در روسیه فعالیت می‌کند – در حال اجرای طرح‌هایی است که با هدف تضمین سازگاری با الزامات برجام طراحی شده‌اند.

در حالی که روسیه در حال بازگرداندن دومین محموله اورانیوم غنی‌ شده با درصد بالا به ایران است، وزارت امور خارجه این کشور تاکید کرده که مسکو به تهران کمک خواهد کرد تا مازاد اورانیم غنی‌شده با درصد پایین را مدیریت کند و همچنین در زمینه‌هایی با ایران در جهت استفاده‌ صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای همکاری داشته باشد.

وزارت خارجه روسیه همچنین خاطرنشان کرده است که تمام همکاری ها با ایران در چارچوب برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت و نیز تحت کنترل کامل آژانس بین المللی انرژی اتمی انجام می‌شود.

برنامه جامع اقدام مشترک توسط ایران و ۱+۵ (روسیه، آمریکا، فرانسه، چین، انگلیس و آلمان) در سال ۲۰۱۵ امضا شد.

در ماه مه سال جاری، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، از توافق هسته‌ای ایران خارج شد. از آن زمان دولت ترامپ تحریم‌هایی علیه ایران اعمال کرده است و وعده داده که تحریم‌های بیشتری را نیز اعمال کند.  

انتهای پیام

گردآوری: مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

(۰)

لینک به منبع : روسیه: تمام اقدامات لازم برای حفظ و اجرای کامل برجام را اتخاذ خواهیم کردامتیاز بدهید :

| امتیاز : NAN
موضوع : | بازدید : 2
برچسب ها :

ارسال توسط آیسای من
آخرین مطالب